3Powrót (Pracownia Antyfaceta)


Przeszyj To Sam 1


Jako pierwszą konstrukcję odzieżową wolną od wad typowych dla produktów nakazanych „mężczyznom” zamierzam przedstawić dwie wersje majtek typu Trifurkat, czyli posiadające oddzielną sekcję na strefę genitalną. Rozwiązanie powyższe pozwala uniknąć niewygodnych nacisków, przegrzewania jąder i pocenia związanego ze sklejaniem się z owłosieniem i udami. Są to dwie formy odzieżowe, które nazwałem G-sleeve (po polsku: rękaw genitalny) (Fot. 1) oraz G-pocket (po polsku: kieszeń genitalna) (Fot. 2).


G-sleeve posiada w sekcji centralnej formę na genitalia otwartą u dołu, która przymocowana jest do wewnętrznych krawędzi nogawek. Jej długość musi być dostosowana do potrzeb anatomicznych konkretnego użytkownika, aby dobrze spełniać funkcję osłonową przy jednoczesnym działaniu (dzięki otwartości walca u dołu) jako rozporek albo otwór nawiewowy. Przy odpowiednio dobranej długości G-sleeve stanowi wygodną i gwarantującą dostateczną dyskrecję osłonę tej części ciała w połączeniu ze spódnicą lub spodniami o średnio obszernym kroku, natomiast nie jest niniejsza forma rekomendowana razem z rajstopami bez (zwłaszcza wyciętego) klina środkowego (czyli ze szwem centralnym). Rękaw genitalny jest wykonany z dowolnej delikatnej lub transparentnej/ażurowej tkaniny (lycra, satyna, jedwab itp.), przy czym z uwagi na konstrukcyjnie uwarunkowany brak dna, może to także być koronka. Posiadam też inne koncepcje zawieszenia G-sleeve (np. w ramach konstrukcji stringów), jednak na początek przedstawię technologię mocowania G-sleeve w majtkach typu shorts, które trzeba kupić jako artykuł z działu bielizny „damskiej”.


W celu zapoznania się z kilkoma radami odnośnie szycia w ogóle i szycia na maszynie kliknij tutaj.


A oto sposób wykonania G-sleeve przez przeróbkę „damskich” majtek typu spodenki/szorty.


G-pocket posiada w sekcji centralnej zamkniętą formę podobną do kieszeni, która także przymocowana jest do wewnętrznych krawędzi nogawek. Jej długość musi być dostosowana do potrzeb konkretnego użytkownika, przy czym zalecam unikać tworzenia kieszeni ciasnych i powodujących ucisk skierowany ku górze. G-pocket należy wykonywać z delikatnych i przyjemnych w dotyku materiałów pamiętając jednak, że w przypadku materiałów śliskich, ich zastosowanie w połączeniu z rajstopami z centralnym szwem może prowadzić do niewygodnego ześlizgiwania się genitaliów do jednej z nogawek, dlatego przy spodziewanym użyciu w taki sposób należy zastosować materiały szorstkie, których tarcie pozwoli uniknąć w/w nieporządanego efektu (np. bawełna). Również nie zalecam stosowania koronki, gdyż opieranie się aż nadto dobrze unerwionych genitaliów męskich na ażurowej strukturze materiału może być nieprzyjemne. Planując noszenie G-pocket wraz ze spodniami średnio luźnymi w kroku i ewentualnie z rajstopami o wyciętym centralnym klinie możemy natomiast zastowować gładkie/śliskie materiały (lycra, satyna, jedwab itp.).


A oto sposób wykonania G-pocket przez przeróbkę „damskich” majtek typu spodenki/szorty.